محدودیت هوشمند در تهران

پشتوانه واکسیناسیون برای رونق کسب و کارها

همه گیری ویروس کرونا را می توان بزرگترین بحران بهداشتی همگانی در عصر کنونی دانست که با پیشرفت علم و دستیابی به واکسن این بیماری و انجام بدون چون و چرای واکسیناسیون ملت ها به انتهای تونل تاریک کرونا نزدیکتر می شوند.

شیوع ویروس کرونا در کشور اگر چه موجب شد تا اقدامات مهمی برای مقابله با آن صورت بگیرد اما اقدام جدی برای مهار این ویروس و قطع زنجیره آن از طریق  واکسیناسیون عمومی در حرکتی جهادی و نهضت ایمن سازی، با کمک تمام ارکان از جمله بسیج و سپاه و احداث مراکز تجمیعی، سیار زیر نظر وزارت بهداشت در هر کوی و برزنی، در دولت مردمی و جهادی سیزدهم به اصلی ترین رویکرد تبدیل شد و مسوولان و دست اندرکاران بهداشت و درمان توانستند عقب ماندگی های چند ماهه گذشته را تا حدودی جبران کنند.

 واکسن به عنوان نوشداروی درمان کرونا، نخستین و بهترین ابزار مقابله با این ویروس کشنده معرفی شده که با ایجاد ایمنی، ریسک پیشرفت بیماری کووید- ۱۹ و عواقب جدی ناشی از این بیماری را به طور قابل توجهی کاهش داده و میلیون ها نفر در سراسر جهان را از زندگی قرنطینه ای به زندگی عادی و انجام فعالیت های روزمره بازگردانده است.

موضوعی که در کشور ما هم با اقدامات به موقع وزارت بهداشت در دولت سیزدهم در انجام واکسیناسیون سراسری، گام های مهمی برداشته شده و قرار است جهش های افسارگسیخته کرونا مهار و زندگی به روال عادی بازگردد.

در این راستا، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با شروع به کار دولت سیزدهم سکان این وزارتخانه را در دست گرفت، معتقد است که تنها راه حل مقابله با کرونا واکسیناسیون عمومی است.

او یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم در این نزدیک به ۲ ماه آغاز به کار دولت را بحث واکسیناسیون ذکر کرد و با تاکید براینکه در این مدت عقب ماندگی ۹ ماهه گذشته جبران شد، توصیه کرد که شیوه نامه‌های بهداشتی حتی بعد از واکسیناسیون باید رعایت شود چرا که کرونا به راحتی ریشه کن نمی‌شود.

عین اللهی با یادآوری این موضوع که اگر ویروس کرونا قابل مشاهده بود مردم بیشتر رعایت می‌کردند، تصریح کرد: برای تغییر سبک زندگی و آموزش مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، رسانه ملی باید سریال و برنامه سازی هم انجام دهد.

منبع: ایلنا

اشتراک‌گذاری 
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram