شرکت دانش پارسیان در سال ۱۳۸۲ به منظور ارائه خدمات و محصولات نوین مبتنی بر فناوری اطلاعات (IT) تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده تا با بهره مندی از فناوری های روز دنیا  و با تلاش، پشتکار و خلاقیت؛ خدمات و محصولاتی کارآمد و در بالاترین سطح کیفیت ارائه نماید. حمایت، نقادی  و رضایت مشتریان و مصرف کنندگان عزیز مهمترین ابزار رشد دانش پارسیان در این سال‌ها بوده است. از این رو چشم امید به هدایت و لطف خداوند متعال داشته و ادامه مسیر موفق گذشته را با رویکردی نوین و با توجه ویژه به نظر مشتریان محترم جهت ارائه راه حل‌ها و خدماتی آسان، سریع و حرفه‌ای دنبال می کنیم.

اهم فعالیت‌های انجام شده به شرح زیر است:

 

افزایش سطح سواد دیجیتالی

دانش پارسیان برای همکاری در اجرای طرح تکفا(توسعه کاربرد فناوری اطلاعات) در سال ۱۳۸۲ با طرحی ابتکاری، کارگاه های آموزشی قابل حمل را ایجاد کرد و اقدام به آموزش فناوری اطلاعات به طیف گسترده‌ای از کاربران در سطح کشور نمود و همزمان با تولید منابع آموزشی علمی، ساده و کارا؛ به تاسیس و تجهیز 50 شعبه در کشور پرداخت.

طراحی و تولید بزرگترین سامانه نرم افزاری جامع سنجش کشور

دانش پارسیان به منظور سنجش شاخص‌های عملکردی، رفتاری و یادگیری، اقدام به تولید نرم افزار جامع آزمون و نرم افزار سنجش‌ عملی مهارتهای فناوری اطلاعات نمود که در حال حاضر بزرگترین نرم افزار آزمون کشور می‌باشد و مراکز حرفه ای مجری آزمون با حجم بیش از 20 میلیون نفر-آزمون در سال از آن استفاده می‌کنند.

در حال حاضر دانشگاه پیام نور، سازمان بورس و اوراق بهادار، مرکز تحقیقات مسکن ،شرکت خدمات انفورماتیک و دهها مرکز آزمون در سطح کشور از این نرم افزار استفاده می‌کنند.

تاسیس مراکز سنجش الکترونیکی در سطح کشور

دانش پارسیان از سال 1384 اقدام به تاسیس مراکز آزمون الکترونیکی در سطح کشور نمود و مراکزی را در تمام مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ دایر و تا کنون افتخار داشته که به صدها هزار نفر از مشتریان محترم، خدمات با کیفیت ارائه نموده است.

طراحی و تولید فرایندهای برگزاری آزمون‌های خاص

در راستای تجهیز سرمایه انسانی در کشور، دانش پارسیان سالانه علاوه بر آزمون‌های عمومی و عادی آزمون‌های خاص از لحاظ پیچیدگی فنی، سطح امنیت و اهمیت آزمون‌ها را با اعتماد و همکاری سازمان های مربوطه به انجام می‌رساند.

تدوین و تالیف اولین دایره المعارف شغلی کشور

اولین دایره المعارف شغلی کشور که تحقیقات آن از سال 1382 شروع و تا سال 1388 ادامه داشت در 22 جلد در قالب طبقه بندی و شرح جامع مشاغل کشور توسط دانش پارسیان تالیف، تدوین و منتشر گردید که شرح مشاغل را در 6 حوزه ویژگی‌های شاغل، شرایط لازم برای شاغل، تجارب لازم برای شاغل، اطلاعات خاص یک شغل، خصوصیات نیروی کار و شرایط شغلی در بر می‌گیرد.

این دایره المعارف مبتنی بر الگوی محتوایی و شبکه O.NET در بیش از 13000 صفحه تدوین شده است.

تولید نرم افزارهای کارا و ساده

دانش پارسیان با طراحی، تولید، توسعه و پشتیبانی نرم افزارهای با کیفیت، راه حل‌های نرم افزاری پیشرفته‌ای را برای طیف وسیعی از مشتریان خود فراهم آورده است.

در جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان و انطباق با ساختار و سیستم‌های آنها، دانش پارسیان همکاری نزدیکی با مشتریان خود دارد تا با استفاده از دانش و تجربه مشترک بتواند آنها را در رسیدن به اهدافشان هر چه بیشتر یاری رساند.

به همین دلیل همه نرم افزارهای دانش پارسیان با دقت و حساسیت زیاد تولید و آزمایش می‌شوند. انجام پروژه‌های موفق برای سازمان‌های بزرگ و رضایت مشتریان طی سالهای گذشته همگی گواهی بر کارآمدی و کیفیت محصولات دانش پارسیان است.

سامانه جامع آزمون، سامانه بانک سوال، سامانه برگزاری آزمون الکترونیکی و قلم-کاغذی، سامانه برگزاری آزمون تحت وب، سامانه جامع  مدیریت منابع سازمانی (ERP) شامل زیر سامانه های مکاتبات و ارتباطات سازمانی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت پروژه، مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت زنجیره تامین، حسابداری، مدیریت فروش، مدیریت دریافت و پرداخت، سامانه تالیف و تدوین محتوا و کتاب و سامانه مدیریت هوشمند مدارس؛ به منظور خدمات رسانی به طیف وسیعی از کاربران تولید و توسعه یافته است.

انتشارات

دانش پارسیان با تمرکز بر حوزه مدیریت سازمان، تاکنون موفق به انتشار دهها عنوان کتاب‌ ارزشمند در این حوزه شده و صدها هزار جلد از کتاب‌های منتشره را در اختیار علاقمندان قرار داده است.

از جمله می‌توان به مجموعه نفیس طبقه بندی مشاغل، آموزش مهارتهای هفتگانه فناوری اطلاعات، انتشار قوانین مهم در حوزه منابع انسانی و محتواهای مهارتی اشاره کرد.

افزایش سطح کارایی دیجیتال و سواد سلامت

از سال 1389 دانش پارسیان تحقیقات خود را معطوف به افزایش سطح کارایی سازمان‌ها، خانواده‌ها و افراد در سطوح کاربردی در حوزه سلامت نمود و در این راستا با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات سامانه خودمراقبتی و سلامت را برنامه ریزی نمود که در حال حاضر در مراحل انتهایی عرضه این سامانه قرار داریم.

این سامانه مشتمل بر بخشهای متعددی از جمله بخشهای مرتبط با خودمراقبتی فردی، خانوادگی، اجتماعی و سازمانی و نیز مدیریت خدمات سلامت و پرونده الکترونیک سلامت و ارتباط با سامانه گسترده دیگری بنام سامانه جامع مدیریت اطلاعات بیمارستانی (HIS) می باشد.

تولید سامانه های یکپارچه

دانش پارسیان از چند سال قبل عزم خود را معطوف به طراحی و توسعه سامانه های یکپارچه و مرجع در سطح ملی با هدف ارائه خدمات متمایز و ماندگار در بخشهای مختلف نموده است.

به عنوان نمونه سامانه ملی مشاغل ایران به سفارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط دانش پارسیان طراحی گردیده است. همچنین سامانه آزمونهای دانشگاه پیام نور که مدیریت یکپارچه آزمون در بیش از 500 مرکز دانشگاهی در داخل و بیش از 100 مرکز در خارج از کشور و اجرای سالانه بالغ بر 18 میلیون نفر-آزمون را به عهده دارد نیز توسط دانش پارسیان طراحی و توسعه یافته است.

سامانه آزمونهای الکترونیکی کارکنان دولت در سطح کشور و سامانه سلامت و خودمراقبتی نیز از نمونه های دیگر در این بخش می باشند.

چشم‌انداز

دانش پارسیان مرکزی ممتاز برای طراحی و ارائه محصولات و خدمات متنوع خلاقانه و مبتنی بر فناوری اطلاعات از طریق شبکه وسیع خود در سراسر کشور عزیزمان ایران خواهد شد.

ماموریت دانش پارسیان

 • تحقیق به منظور ایجاد بهترین عملکرد و ارتقا جایگاه خود در کشور
 • کمک به تصمیم‌گیری سازمان‌ها و افراد به منظور انتخاب بهترین راه حل های تجاری و محصولات و خدمات مورد نظر و هدایت آنها به سوی کسب بهره‌وری بیشتر
 • توسعه استراتژی‌های مناسب، منسجم و عملی برای تولید و عرضه بهترین محصولات و خدمات

 

استراتژی‌های دانش پارسیان

 • تاسیس گروهی از شرکت‌های مرتبط با حوزه فناوری که هدف همه آنها ایجاد راه حل‌هایی حرفه‌ای در  طراحی و تولید محصول و خدمت است.
 • مرکزی متمایز در ارائه خدمت به طوری که افراد، خانواده‎ها و سازمان‌ها به منظور  برآوردن نیازهای خود از کالاها و خدمات ما استفاده کنند.
 • فراهم کردن خدمات،محصولات و ابزارهایی که در مصرف بهینه منابع و افزایش بهره وری سهیم هستند.
 • استفاده از روش‌های علمی، کم هزینه، دقیق و آسان برای مدیریت، به کارگیری، توسعه، و هدایت منابع و استعدادهای کشور.
 • تاسیس و راه‌اندازی شبکه مراکز خدمات رسانی در سراسر کشور
 • استفاده از روش‌های مدرن و های-تک (تکنولوژی بالا) در طراحی و تولید محصول.

ارزش‌های دانش پارسیان

دانش پارسیان همواره به کمک ارزش‌های خود در مسیر رسیدن به اهداف گام برداشته و این ارزش‌ها  آن را به سوی رشد بیشتر هدایت خواهند کرد. پنج ارزشی که همواره پشتیبان ما در راهمان بوده است عبارتند از :

 • درستی- ما تجارت خود را منصفانه و با صداقت، شفافیت و پاسخگویی، اداره می‌کنیم. هر آنچه که ما انجام می‌دهیم براساس بررسی موشکافانه خواست مشتری است. ما به آنچه می‌گوییم، عمل می‌کنیم.
 • درک– ما نسبت به همکاران و مشتریان خود اهمیت، احترام، دلسوزی و انسانیت نشان می‌دهیم و همواره به نفع جامعه‌ای که برای آن کار می‌کنیم عمل می‌نماییم.
 • تمایز– ما همواره تشنه دست یافتن به بالاترین استانداردهای ممکن در کار هر روز خود و کیفیت کالاها و خدماتی که فراهم می‌کنیم، هستیم. ما تمرکز بر قرار گرفتن در امور صحیح را در اولویت قرار داده‌ایم. ما ابتکار عمل برای بخشی از یک راه‌حل بودن را از آن خود می‌کنیم و همواره در جستجوی یاد گرفتن و یاد دادن هستیم.
 • وحدت– ما با همکاران و مشتریان خود در سراسر ایران به شکل هماهنگ و منسجم کار می‌کنیم و روابطی محکم براساس تحمل، درک و همکاری دو جانبه ساخته‌ایم.
 • مسوولیت– ما به مسوول بودن و حساس بودن نسبت به مردم و کشور خود و محیط‌هایی که در آن کار می‌کنیم، ادامه می‌دهیم و همواره اطمینان حاصل می‌کنیم که هرآنچه نیکی از سوی مردم شامل حال ما شود، بارها و بارها به سوی آنها باز گردد.

مسوولیت ما در تقویت مدیریت منابع

مدیریت منابع طی گذشت سال‌ها به سطح بالاتری توسعه یافته است به طوری که امروزه ما باید به جای مدیریت منابع از مدیریت رقابت منابع صحبت کنیم. ما باید به فراتر از مدیریت عملکردهای منابع در سازمان‌ها و جامعه فکر کرده و به جای آن بر روی چراها، چه چیزها و چگونه‌های سهم منابع در ایجاد و حفظ رشد و پیشرفت سازمان، کشور و نوع بشر، تمرکز کنیم.

مجوزها و عضویت‌های دانش پارسیان

 • رتبه بندی و احراز صلاحیت از شورای عالی انفورماتیک
 • عضو نظام صنفی رایانه
 • عضو انجمن ناشران الکترونیکی
 • عضو انجمن مراکز آزمون
 • عضو انجمن مراکز تحقیق و توسعه
 • عضو پارک فناوری پردیس
 • عضو اتحادیه ناشران کشور
 • عضو انجمن علمی آموزش و توسعه منابع انسانی ایران
 • دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه مشاوره شغلی و کاریابی
 • وزارت صنعت، معدن تجارت
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران