تهران, بلوار آفریقا، خیابان بابک بهرامی، پلاک 10 8748 - 021 info@dapa.ir

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان

معرفی سامانه ملی مشاغل ایران

توسعه روز افزون فناوری در دنیای امروز، تاثیرات شگرفی بر فعالیت های اقتصادی، صنعتی و خدماتی داشته و سازمان ها تحولات مداوم را تجربه می کنند . برای تطبیق با این شرایط سازمانها ناگزیرند تا نیروی انسانی توانمند و با قابلیت های متناسب با شرایط جدید را جذب و یا منابع انسانی موجود خود را بهنگام سازند.

بعلاوه ساختارهای اقتصادی، فرهنگی و… جامعه نیز در حال دگرگونی بوده و در این بین برخی مشاغل تغییر نموده یا حذف می شوند و مشاغل جدید پا به عرصه می گذارند. با این اوصاف داشتن اطلاعات دقیق و به روز از فضای کسب و کار و اشتغال کشور ضرورت اولیه هرگونه برنامه ریزی در جهت کارآفرینی، توسعه اشتغال، استقرار بنگاه های اقتصادی جدید و نیز برنامه ریزی آموزشی و مهارتی در کشور می باشد.

گروه های هدف از جمله کارجویان، کارفرمایان، کارآفرینان، کارکنان مستقل و نیز افرادی که در شرف ورود به بازار کار هستند از جمله دانشجویان و دانش آموزان باید به اطلاعات دقیق، معتبر، دسته‌بندی شده و مفید در دسترس داشته باشند تا چرخه اشتغال در بعد نیروی انسانی تکامل یافته و پاسخگوی نیاز بازار کار باشد.

از این رو طراحی و اجرای سامانه ملی مشاغل ایران که در برگیرنده بانک های اطلاعاتی شاخصهای مربوط در حوزه شغل و شاغل و پارامترهای مرتبط با آن است در دستور کار دانش پارسیان قرار گرفت.

استقرار این سامانه و استفاده از آن توسط گروه های هدف و ثبت اطلاعات اظهار شده توسط کاربران در سطوح مختلف، یک بانک اطلاعات بومی و معتبر را ایجاد می کند که تا حد بسیار زیادی پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی مدیران و تصمیم گیران کشور، متخصصان و پژوهشگران و نیز فعالان اقتصادی، کارآفرینان و تمامی افراد علاقمند به این حوزه خواهد بود .

این سامانه با استفاده از ابزارهای کارآمد و مبتنی بر فناوری اطلاعات طراحی می گردد و وظیفه آن جمع آوری منسجم اطلاعات بازار کار از کانال های ممکن و تحلیل این اطلاعات به نحوی است که خروجی های این سامانه برای گروههای هدف قابل استفاده باشد.


از جمله اطلاعاتی که توسط سامانه ملی مشاغل ایران جمع آوری، تحلیل و عرضه خواهد شد عبارت است از:

گروه های هدف: