دکتر سعید نمکی در حاشیه مراسم روز خبرنگار در خصوص برنامه وزارت بهداشت برای کنترل فشار خون اظهار داشت: در طرح کنترل فشار خون، بیش از ۱۲ میلیون نفر که فشار خون بالا دارند، شناسایی شدند و از طریق پرونده الکترونیک، آنها را به تغییر سبک زندگی و مصرف کمتر نمک ترغیب خواهیم کرد وی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون افزود ما دو بخش را دنبال می‌کنیم. اول اینکه موارد فشار خونی را که تاکنون مردم از آن اطلاعی نداشتند مورد توجه قرار دادیم و پیش‌بینی ما دو میلیون مورد جدید بود که در این طرح به دلیل اینکه 20 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده بودیم این میزان افزایش یافته و به 30 میلیون و 600 هزار نفر رسید.

وزیر بهداشت ادامه داد: در این طرح ما به دو میلیون و 700 هزار مورد جدید که فشار خون داشته و خود از این موضوع اطلاعی نداشتند، رسیدیم ضمن اینکه به 10 میلیون موردی که قبل از مرحله فشار خون بود و در مرز فشار نرمال و بالا قرار داشتند رسیدیم و در مجموعه این حدود 12 میلیون و 700 هزار نفر اگر طبق برنامه‌ای که طراحی کردیم و با توجه به پرونده الکترونیک سلامت و ارتباطی که با اینها خواهیم داشت اینها قطعا مواردی در آینده خواهند بود که می‌توانند زندگی درست و سالمی داشته و گرفتار عوارض فشار خون نشوند.

نمکی با اشاره به اقدامات دیگر وزارت بهداشت در کنترل میزان مصرف نمک در مواد غذایی خاطرنشان کرد:‌ما چه در نان و چه بقیه فرآورده‌های غذایی که عرضه می‌شوند و نیز در رستوران‌ها و جاهایی که غذا را به صورت عمومی صرف می‌کنند و همچنین رستوران‌های ادارات، نانوایی‌ها و تولید کنندگان مواد غذایی برنامه مفصلی را در نظر گرفته‌ایم.

وی ابراز داشت:‌از طریق سیستم پیام رسان با تلفن همراه ارتباط گرفته و تا چند روز دیگر نیز پرونده الکترونیک به تلفن همراه مردم وصل خواهد شد.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان