خالقی، نماینده مجلس: طرح پرونده الکترونیک سلامت تا پایان خرداد تکمیل می‌شود.

 تهران (پانا) عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تکمیل پرونده الکترونیک سلامت برای عموم مردم تا پایان خردادماه خبر داد و گفت اکنون بیش از ۷۰ میلیون نفر دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند.

بشیر خالقی به پانا گفت: تا آخر خردادماه کل جمعیت تحت پوشش پرونده الکترونیک سلامت قرار می‌گیرند و 17 هزار خانه بهداشت و 7 هزار پایگاه بهداشت در روستاهای کشور مشخصات بیماران را در پرونده الکترونیک سلامت آنها درج خواهند کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر طرح پرونده الکترونیک سلامت به درستی اجرا شود، اجرای طرح تحول سلامت شامل پزشک خانواده و سیستم ارجاع و سطح‌بندی و خریدهای راهبردی خدمات که در قانون ششم توسعه دیده شده است، ناقص نخواهد بود.

خالقی درباره استقرار پرونده الکترونیک سلامت و تکمیل طرح پزشک خانواده گفت: این طرح از اولویت‌های وزارت بهداشت محسوب می‌شود و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، زمینه اجرای دو برنامه استقرار نظام ارجاع و پزشکی خانواده را هم مهیا می‌کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه آیا اجرای پرونده الکترونیک سلامت در روستاهایی که به اینترنت دسترسی ندارند امکان‌پذیر است، گفت: در برخی نقاط کشور خانه‌های بهداشت در مناطق کوهستانی واقع شده‌اند که مشکلاتی در زمینه اینترنت دارند و برای اجرای آن باید مشکلات زیرساختی برطرف شود و سطح‌ها باید در پرونده الکترونیک سلامت به یکدیگر متصل شوند.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان