معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: ویزیت بیماران بر اساس نظام ارجاع تا یک ماه آینده در کلینیک‌های ویژه عملیاتی می‌شود. دکتر حمیدرضا حق دوست معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت و دبیر ستاد طرح تحول نظام سلامت در گفت و گو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره نظام ارجاع و طرح پزشک خانواده گفت: نظام ارجاع، پرونده الکترونیک و پزشک خانواده سه برنامه متصل و متناسب با یکدیگر در طرح تحول نظام سلامت محسوب می‌شود و پیشرفت‌های خوبی در همه سه حوزه در کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون پرونده الکترونیک سلامت در سطح یک در کشور استقرار پیدا کرده است و در دسترس عموم مردم قرار دارد؛ پرونده الکترونیک سلامت تا یک ماه دیگر در سطح یک خدمات بهداشتی درمانی ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار می گیرد و ویزیت پزشکان در کلینیک‌های ویژه بر اساس طرح نظام ارجاع از مردم دریافت می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پایلوت اولیه طرح نظام ارجاع در استان گلستان انجام شده است، افزود: نظام ارجاع در سطح یک و دو و در همه کلینیک‌های ویژه طرح تحول نظام سلامت به زودی عملیاتی می‌شود و این اقدام کمک بزرگی به دریافت کنندگان خدمات بهداشتی درمانی می‌کند. حق‌دوست عنوان کرد: برای اجرای هر چه بهتر نظام ارجاع و پزشک خانواده در کشور باید زیر ساخت‌های اولیه‌اش فراهم شود که پرونده الکترونیک سلامت مهمترین مقدمه انجام نظام ارجاع و پزشک خانواده در طرح تحول محسوب می‌شود. وی تأکید کرد: طی یک سال گذشته انرژی زیادی بر روی طرح تحول و پزشک خانواده انجام شده است و خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شده است.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان