وزیربهداشت در نشست مشترک با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

پیشرفت بیشتر خدمات الکترونیک در حوزه سلامت با همکاری متقابل وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال آینده

وزیربهداشت با بیان اینکه اجرایی شدن اقدامات طرح تحول سلامت با رجوع به IT و فناوری اطلاعات میسر شده است، گفت: مثلا در مورد ثبت بیماری ها، هزینه ها، سرویس دهی، بیمه و سایر اقدامات، گام اول IT و فناوری اطلاعات است.

به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در جلسه صبحانه کاری با وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، درخصوص جمع بندی جلسه و همکاری هایی که در آینده بین وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات صورت خواهد گرفت، گفت: با توجه به دلگرمی که از سوی وزارت ارتباطات داده شد، امیدوارم جلساتی که در سال آینده برگزار می کنیم، با سرعت بیشتری ادامه داشته و اقدامات ما در حوزه IT و خدمات الکترونیک در حوزه سلامت سامان بیشتری پیدا کند.

وزیربهداشت با بیان اینکه امیدوارم که در دولت دوازدهم خدمات به صورت واقعی الکترونیک شود، اظهارداشت: از وزارت ارتباطات درخواست داریم، از جوانانی که به نوشتن و ساختن اپلیکیشن ها مبادرت می ورزند، حمایت کند و آزادسازی توسط این وزارتخانه باشد، تا بازار کار و اشتغال و کسب درآمد برای آنها فراهم شود، این حمایت از سوی ما شدنی نیست و مقاومت زیادی وجود دارد و این فرصت از مردم گرفته می شود.

دکتر هاشمی درخصوص اهمیت فناوری اطلاعات در حوزه سلامت تصریح کرد: تمام دست اندرکاران حوزه سلامت براین باور هستند که محال بود طرح تحول سلامت با موفقیت روبرو شود، بدون اینکه به فناوری اطلاعات رجوع داشته باشیم و محور اقدامات را با پایه آن بنا کنیم. مثلا در مورد ثبت بیماری ها، هزینه ها، سرویس دهی، بیمه و سایر اقدامات، گام اول IT و فناوری اطلاعات است و بیشترین فشار در سیستم در این بخش است.

وزیربهداشت گفت: امیدواریم سال 97 با لطف خدا و کمک وزارت ارتباطات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، خبرهای خوبی در حوزه سلامت داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست مشترک با وزیر بهداشت:

توافق تشکیل کارگروهی مشترک میان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه باید کارگروهی مشترک میان دو وزارتخانه برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود، گفت: باید شاخص هایی برای آزادسازی امور و سپردن به کسب و کارهای نوپا مشخص شود.

به گزارش وبدا، مهندس محمدجواد آذری جهرمی در جلسه صبحانه کاری با وزیربهداشت در ستاد وزارت بهداشت برای پیش برد اهداف و همکاری های مشترک با وزارت بهداشت پیشنهاد داد، کارگروهی مشترک میان دو وزارتخانه برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل گردد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در دنیا کسب و کارهای نوپا در حوزه بهداشت و سلامت موفقیت های زیادی را کسب کرده اند، گفت: در کشور کسب و‌کارهای نوپا در این حوزه نیاز به مجوزهای زیادی دارند که کار را به تاخیر می اندازد.

مهندس آذری جهرمی با معرفی اپلیکیشنی که با اخذ نسخه از کاربر، داروها را تحویل می دهد، افزود: در آمریکا وقتی مطالعه می کنید، متوجه می شوید که بهترین و موفق ترین کسب و کارهای نوپا در این حوزه فعال هستند.

وی با اشاره به وجود مجوزهای مختلف فعالیت کسب و‌کارهای نوپا در حوزه دستگاه های دولتی اظهار داشت: با اینکه تعدد مجوزها فعالیت کسب و کارهای نوپا را با اختلال روبرو می کند، اما این مجوزها اجازه فعالیت به کسب و کارها را می دهد.

مهندس آذری جهرمی به وزیر بهداشت، پیشنهاد داد: کارگروهی مشترک میان وزارت ارتباطات و وزارت بهداشت برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه واقعیت این است که با ظهور کسب و کارهای نوپا، در کنار ایجاد شغل های جدید، شغل هایی از بین می رود، گفت: براساس آمار مکنزی تا سال 2025، در مجموع 800 هزار شغل در انگلیس از بین می رود در حالیکه 3.5 میلیون شغل جدید جایگزین آنها می شود.

وی مشخص کردن شاخص ها را برای آزادسازی امور و سپردن به کسب و کارهای نوپا مناسب دانست و گفت: باید توجه داشته باشیم که استقامت جلوی تحولات و کسب و کارهای نوپا در نهایت مساوی است با عقب ماندگی که بیکاری و عدم توسعه را به همراه دارد.

در این جلسه همچنین مباحثی چون تکمیل اتصال همه مراکز بهداشت روستایی به شبکه و همچنین اتصال سامانه های درمانی به بانک اطلاعاتی سایر دستگاه ها همچون سازمان ثبت احوال مطرح شد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پایان خرداد ماه سال آینده را زمان تعیین تکلیف نهایی آنها اعلام کرد.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان