به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیربهداشت در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک بین ایران و ونزوئلا در حوزه دارو که در ساختمان مرکزی بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: من نیازی نمی بینم که در خصوص علاقه دو کشور برای همکاری توضیحی بدهم زیرا برای همه دنیا این علاقه شناخته شده است. وی ادامه داد: ایران در خدمات بهداشتی و تولید دارو در منطقه شناخته شده به طوری که سال ها است رتبه اول را در این زمینه  کسب کرده‌ایم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما در تولید دارو در منطقه رتبه اول را داریم و کشور ترکیه بعد از ما قرار دارد، افزود: رتبه ما در تولید دارو در دنیا ۱۶ است. وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از مردم تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند و باقیمانده با هفت درصد از درآمد بیمه هستند، عنوان کرد:  امروزه بیش از ۹۰ درصد مردم ایران تحت پوشش بیمه هستند و  ۹۰۰ بیمارستان با ۱۳۰ هزار تخت داریم  و خدمات اولیه مثل تزریق واکسن در ایران رایگان است و مردم  برای سایر خدمات و بستری به میزان پنج درصد هزینه می پردازند .

هاشمی تاکید کرد: ما ۹۶ درصد از دارو داخلی را خود تولید و بازار دارویی ما بالغ بر ۴ میلیارد دلار است و خوشبختانه امروزه ده نوع واکسن را خودمان تولید می کنیم .وی افزود: بیش از ۲۰ سال است که اعزام بیمار برای درمان به خارج نداشته ایم در حالی که اول انقلاب بیماران ما به اروپا، اسرائیل و امریکا اعزام می شدند.

هاشمی با اشاره به اینکه کوبا کمک آموزشی به ونزوئلا می کند ولی در حوزه دارو و تجهیزات ما می توانیم همکاری های خوبی با یکدیگر داشته باشیم ، اظهار کرد: ما برنامه ریزی کرده ایم تا در حوزه تربیت متخصص و فوق تخصص درقالب بورسیه دانشجویان ونزوئلا اقدامات موثری انجام دهیم. وی ادامه داد: شرکت های ونزوئلایی می توانند از ظرفیت شرکت های دارویی ایرانی برای تولید دارو با نام و برند خودشان استفاده کرده و علاوه بر تامین نیازهای این کشور، از طریق صادرات نیز ثروت آفرین باشند.

هاشمی با بیان اینکه ایران در حوزه بهداشت شبکه ای با قدمت ۵۰ ساله دارد که این قابل توجه است، افزود: ما به ازای هر ۳۰ هزار نفر دارای یک مراقب سلامت هستیم و  پرونده الکترونیک سلامت در این راه اندازی شده است و ما از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از ۱۰ کشور برتر پیشگیری از بیماری های غیر واگیر انتخاب شده و برای این منظور برنامه های خوبی داریم .

وی با اشاره به اینکه منطقه به خاطر تروریست ها آشوب زده است ولی شاخص های بهداشتی در ایران قابل توجه  است و این توفیقات را در بیش از ۳۵ سال با وجود تحریم ها بدست آورده ایم .وزیر بهداشت گفت: من به عنوان یک ایرانی از مواضع انقلابی ونزوئلا به ویژه در مجامع بین المللی که هم راستا با ایران است تشکر می کنم ودر حوزه سلامت اعلام آمادگی برای همکاری با این کشور می کنم .

هاشمی ادامه داد: زمانی در ایران ۱۶ هزار نفر به خاطر مالاریا فوت می کردند ولی امروزه کمتر از ۶۰ نفر در ایران به دلیل این بیماری فوت می کنند که همگی از کشور پاکستان وارد کشور می شوند. وی با بیان اینکه ایران می تواند در حوزه کنترل بیماری مالاریا و سرخک به ونزوئلا، کمک های موثری کند، افزود: واکسن سرخک  در ایران تولید می شود و امروزه چیزی به عنوان سرخک نداریم  البته باید بگویم که کشور کوبا هم در تولید واکسن قوی است .

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان