خدیجه ابراهیم خانی مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به این که ۲۵ دفتر پیشخوان دولت در کل استان فعالیت می کنند گفت: در حال حاضر ثبت نام جدید برای بیمه همگانی سلامت در استان انجام می شود و در شهر زنجان ۹دفتر پیشخوان دولت فعال است. وی با بیان این که ۷۰۶ بیمار خاص در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند افزود: پنج نوع بیمار خاص در استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و در این میان بیماران ام اس، هموفیلی، دیالیزی پیوند کلیه، تالاسمی و سرطان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان گفت: درحال حاضرتعداد مراکز طرف قرار داد با این اداره کل ۴۵۰ مرکز می باشد که ۸۹ پزشک عمومی،۱۲۷پزشک متخصص،۱۱ فوق تخصص،۲۴ دندانپزشک،۱۰۰ داروخانه، ۱۹ آزمایشگاه، ۱۴ مرکز پرتو پزشکی،۲۲ مرکز توانبخشی، ۲۵ درمانگاه و مرکز بهداشتی ،سه مرکز جراحی، ۱۳ بیمارستان و سه مرکز ترک اعتیاد را تشکیل می دهد که با این اداره کل همکاری می کنند.

ابراهیم خانی در ادامه ی این نشست به میانگین جمعیت بیمه شده بعد از طرح تحول سلامت یعنی از سال ۹۳ تا کنون اشاره کرد گفت: در صندوق کار کنان دولت، ۷۵ هزار و ۶۵۷ نفر ، سایر اقشار۲۴ هزار و ۸۷۳ نفر، روستائیان ۴۱۷ هزار و ۷۵۲ نفر ، ایرانیان ۴۷۴ نفر ، بیمه همگانی ۱۰۶ هزار و ۲۱۳ نفر تحت پوشش این بیمه هستند.
وی مجموع افراد تحت پوشش بیمه سلامت درزنجان را ۶۲۴ هزار ۹۶۷ نفر معادل ۵۹ درصد جمعیت این استان اعلام کرد. مدیر کل بیمه سلامت استان اظهار کرد: درصد رشد جمعیت بیمه شده قبل و بعد از اجرای طرح تحول سلامت صندوق های بیمه ای ۱۲درصد رشد نشان می دهد.

این مقام مسئول گفت: بیماران خاص با مراجعه به دفاتر پیشخوان می‌توانند برای دریافت دفترچه ثبت‌نام کنند که در این صورت برای آن‌ها دفترچه صادر می‌شود و حق بیمه‌ای از این گروه دریافت نمی شود.
ابراهیم خانی افزود: آمار و اطلاعات جمعیتی مورد نیاز در سامانه سیب دانشگاه علوم پزشکی زنجان وارد شده و از این طریق این سامانه ارجاع در سطوح مختلف به درستی اجرایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این برنامه پرداخت خدمات درمانی منوط به رعایت این نظام ارجاع بوده و غیر آن هزینه ای پرداخت نخواهد شد و همچنین با موجب حذف دفترچه های درمانی خواهد شد که شاهد تحقق نتایج مثبتی خواهیم شد.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان