سامانه سیب یکی از دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت است.به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: بیش از۶۷۵هزار نفر در استان یعنی بالغ بر ۹۵ درصد از جمعیت استان با ثبت کدملی در این سامانه سرشماری شدند.

ابراهیم نعیمی در برنامه زنده پیک سلامت که از شبکه استانی دنا پخش شد، افزود: نزدیک به ۹۰۰ کاربر در این سامانه فعال بوده و بالغ بر ۶ میلیون خدمت ثبت شده است.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی استان با اشاره به اینکه درگذشته سیستم اداری به صورت کاغذی‌ حجم وسیعی از زمان، انرژی و کاغذ را به خود اختصاص می داد، افزود: این حجم از زمان و انرژی می توانست صرف بهبود کیفی کار شود که خوشبختانه امروز مهمترین اجزای پرونده الکترونیک سلامت می تواند به ثبت سوابق بیماری، اطلاعات هویتی و دموگرافیک، سوابق بیماریهای ژنتیکی و خانوادگی، فهرست ویزیت ها و داروهای مصرفی، فهرست مراقبتهای پزشکی و سابقه اطلاعاتی حیاتی را در کمترین زمان ممکن ثبت و ضبط کند.
وی با بیان اینکه بروز رسانی آمار ارقامی سامانه سیب و پرونده های الکترونیک نیازمند زیرساخت های مخابراتی است ادامه داد: ثبت مشخصات، رسم نمودار و رصد مراقبت های صورت گرفته بر روی هر فرد نیازمند زیرساخت های مخابراتی خصوصا اینترنت برای بروز رسانی سیستم است.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان