روزنامه فناوران، صفحه ۲، سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از اجرای نسخه الکترونیکی در ۴۴۰ مرکز درمانی و بیمارستان تامین اجتماعی خبر داد.

فناوران-  محمدعلی همتی دیروز در اولین گردهمایی بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی گفت: بیش از ۶۰ برنامه عملیاتی در حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی در دستور کار داریم که ٢۳ برنامه در بخشIT سازمان پیش بینی شده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی در مراکز درمانی ملکی این سازمان گفت: در آغاز این طرح در ۱۰ استان پرونده دفترچه درمان بسته شد. در مجموع در ۳۶۰ مرکز درمانی و ٨٢ بیمارستان این سازمان نسخه الکترونیکی اجرایی شده و اعلام آمادگی می کنیم که به صورت سراسری در کل کشور نسخه الکترونیکی را توزیع کنیم و دفترچه درمان حذف شود.

همتی گفت: یکی از مهمترین گام هایی که دولت برداشته در خصوص طرح تحول نظام سلامت است که در همین راستا هم حمایت های کارشناسی و هم مالی از سوی سازمان تامین اجتماعی شده است.

حذف دفترچه در تهران

از سوی دیگر، مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران نیز گفت: دفترچه های درمان تأمین اجتماعی از تیرماه در مراکز تأمین اجتماعی استان تهران حذف خواهد شد.

محمدتقی خسروانی مقدم در گفت وگو با فارس، درباره حذف دفترچه ها در مراکز تأمین اجتماعی، اظهار داشت: پس از ایجاد زیرساخت های لازم و استفاده از سیستم HIS در تمام مراکز ملکی روند حذف دفترچه های درمانی در بیمارستان ها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی آغاز شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش اعظمی از مراکز درمانی این سازمان از دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی دیگر استفاده نمی کند و بیمه شدگان با مراجعه به این مراکز و ارائه کد ملی خدمات درمانی لازم را دریافت
می کنند.

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، گفت: از ابتدای تیر ماه در تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی در استان تهران دفترچه های درمانی حذف و در مرحله نخست کد ملی جایگزین می شود.

خسروانی مقدم با اشاره به اینکه بیمه شدگان با حضور در مراکز درمانی تأمین اجتماعی باید دفترچه های درمانی را همراه داشته باشند، گفت: با توجه به اینکه هنوز در مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی و همین طور درمان غیرمستقیم، حذف دفترچه های درمانی اجرایی نشده است بنابراین دفترچه ها باید فعلاً همراه بیمه شدگان باشد.

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، افزود: البته ایجاد زیرساخت های لازم در درمان غیرمستقیم برای حذف دفترچه های درمانی نیز انجام شده است و به زودی عملیاتی می شود.

۶۹ میلیون ایرانی

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا کنون برای ۶۹ میلیون نفر ایرانی پرونده الکترونیکی سلامت تشکیل شده است.

ایرنا- ایرج حریرچی وی درباره خدمات سامانه سیب وزارت بهداشت گفت: رضایت مردم از این سامانه بالای ۹۰ درصد است، ممکن است در موارد بسیار محدودی به خاطر اشکال در سیستم ارتباطی یا در ساعاتی خدمات سامانه سیب قطع شده باشد؛ اما تاکنون برای ۶۹  میلیون نفر پرونده الکترونیکی سلامت تشکیل شده و ۲۹ میلیون نفر حداقل یکبار از خدمات این سامانه استفاده کرده اند۴۰۰  و میلیون بسته خدمتی تاکنون از این طریق به مردم ارائه شده است.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان