روزنامه همشهری، صفحه ۲۵، یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

محمدنعیم امینی‌فرد سخنگوی کمیسیون بهداشت: با وجود اسناد بالادستی و مستندات قانونی که نظام درمانی ما را با نظام ارجاع و سطح بندی خدمات و پوشش همگانی بیمه‌های پایه سلامت، راهنماهای بالینی برای کنترل تقاضای القایی و کاهش پرداختی از جیب مردم تعریف کرده است، معتقدیم با همه تلاش‌ها هنوز پیشرفت‌های قابل توجهی حاصل نشده است.

به همین سبب مهم‌ترین مطالبات بهداشتی و درمانی از دولت دوازدهم – چه دکتر قاضی‌زاده هاشمی در وزارت بهداشت بماند و چه نماند- ارتقای کیفیت خدمات درمانی است که البته مطالبه جدی مردم است.

در سوی دیگر معتقدیم که اگرچه طرح تحول سلامت در ۴سال گذشته، دستاوردهای قابل توجهی داشته اما به‌شدت نیاز است که در اصلاح ساختاری به سمت سطح‌بندی خدمات بهداشتی و درمانی در سطح کشور برود که این مهم نیز میسر نمی‌شود مگر از طریق اجرای راهنمای بالینی، سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک.

موضوع دیگری که برای کمیسیون بسیار حائز اهمیت است موضوع تخصیص اعتبارات یک درصد ارزش افزوده به طرح تحول سلامت است. از سالیان گذشته و درمجموع هر سال، این موضوع در ردیف ذکر می‌شود اما متأسفانه به اجرای این قانون بی‌توجهی شده است. دولت آینده اگر به فکر سلامت مردم است، باید در راستای تخصیص این ردیف، اقدام لازم را انجام دهد. در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی هم باید بیمه‌ها توانایی بیشتری پیدا کنند تا بتوانند پاسخگوی اهداف نظام سلامت در برنامه ششم باشند.

هزینه کرد منابع سلامت حتما باید با نظارت یک بیمه قوی صورت بگیرد تا بتواند راهنمای بالینی را تدوین کرده، سیستم‌های جدید ارائه خدمات بهداشت و درمان را به‌کار بیندازد و خدمات راهبردی را شکل دهد. توصیه ما این است که دولت دوازدهم حداقل به شکل پایلوت هم که شده، خرید خدمات راهبردی را در برخی نقاط آغاز کند و متناسب با پیشرفت آن سعی کند انجام خرید خدمات راهبردی را در بقیه قسمت‌های کشور نیز توسعه دهد.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان