نام کتاب        :    سیستم شناسایی خودکار اثر انگشت (AFIS)
تألیف        :    مرکز آموزش و پژوهش سازمان ثبت احوال کشور
ناشر        :    مؤسسه دانش پارسیان
نوبت چاپ        :    اول ـ پاییز۹۰
تیراژ        :    ۱۰۰۰ نسخه
قیمت        :    ۴۲۰۰۰ ریال
شابک        :    ۸-۵۲-۵۴۵۱-۶۰۰-۹۷۸

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

چکیده

بیومتریک‏ها روش‏های خودکار تشخیص افراد براساس ویژگی‏های فیزیولوژیکی یا رفتاری هستند. از بین ویژگی‏های اندازه‌گیری شده می‏توان چهره، اثر انگشت، هندسه دست، عنبیه، شبکیه، امضا، صدا و غیره اشاره کرد. فناوری‏های بیومتریک در حال تبدیل به پایه‏های اصلی مجموعه‌ای وسیع از راه‏حل‏های تعیین هویت و تأیید اشخاص با امنیت بسیار بالا هستند و چنانچه سطح نقض امنیتی و تقلب در تراکنش‏ها افزایش ‏یابد، نیـاز به تکنولوژی‏های تعیین هویت و تأیید اشخاص بیش از پیش آشکار می‏گردد.
راه‏حل‏های بیومتریک محور قادر به فراهم کردن تراکنش‏های مالی محرمانه و تبادل داده‏های شخصی هستند. نیاز به بیومتریک در تمامی سطوح دولتی، خصوصی و نظامی کاملاً حس می‏شود و بسیاری از زیرساخت‏های امنیتی، بانکداری الکترونیکی، تراکنش‏های مالی و سرمایه‏گذاری و خدمات بهداشتی در کشورهای توسعه یافته در حال به کارگیری بیومتریک هستند.
امروزه به علت اهمیت روزافزون اطلاعات و تمایل افراد به امنیت بیشتر اطلاعات مخصوصاً در اینترنت، ابزارهای قدیمی مانند استفاده از رمزعبور به تنهایی جوابگو و قابل اعتماد نیستند؛ خصوصاً با ایجاد تجارت الکترونیک و خرید و فروش اینترنتی مسأله امنیت نه تنها برای شرکت‏ها و بانک‏ها بلکه برای عموم افراد مهم شده است. بنابراین آگاهی از دانش بیومتریک و چگونگی کاربرد آن در تأیید و تصدیق اشخاص امری لازم و ضروری به نظر می‏رسد.
دانلود فهرست کتاب