انواع روش‌های آزمون
آزمون‌ها به 3 روش می‌توانند برگزار شوند:
•    قلم – کاغذی
•    آزمون‌های الکترونیکی در مراکز آزمون
•    آزمون‌های الکترونیکی تحت وب

•    آزمون‌های قلم-کاغذی
فرایند این آزمون‌ها در  سه حوزه انجام می‌شود:
•    عملیات در برنامه‌ریزی درسی
•    عملیات در گروه آزمون
•    عملیات در حوزه برگزاری آزمون
ابتدا گروه برنامه‌ریزی درسی دروس و منابعی که آزمون باید از آنها طراحی شود تعیین می‌کند.‌ طراحان سوال در بانک سوال در گروه آزمون سوالات را از منابع تعیین شده طراحی کرده و جهت ویرایش به ویراستاران تحویل می‌دهند.
سپس سوالات طراحی شده تایپ می‌شود و پس از ویرایش و اعمال اصلاحات برای تولید دفترچه آماده می‌شوند. فایل مربوط به دفترچه‌ها به صورت لاک و مهر شده برای تمامی مراکز ذیربط ارسال می‌شود. گروه آزمون در مراکز مربوطه یک هفته قبل از شروع آزمون وارد قرنطینه شده و اقدام به تولید دفترچه سوال می‌کند. دفترچه‌ها به همراه پاسخنامه براساس اطلاعات حوزه‌بندی به حوزه‌های مربوطه ارسال می‌شوند. پس از برگزاری آزمون و پاسخنامه‌ها جمع‌آوری شده و جهت اسکن به مراکز ذیربط ارسال می‌شوند. پس قرائت پاسخنامه‌ها توسط سیستم و تولید نمره، نمرات بلافاصله بارگذاری می‌شود.
در روش برگزاری آزمون قلم-کاغذی تمامی مراحل طراحی و ساخت آزمون، ثبت نام، تخصیص آزمون به افراد، صدور شماره صندلی، تولید نمره و تحلیل آزمون توسط نرم افزار آزمون داپا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
•     آزمون‌های الکترونیکی در مراکز آزمون
آزمون شوندگان با ارائه کارت ورود به جلسه پس از احراز هویت در حوزه امتحانی مستقر می‌گردند و در آزمون‌هایی که به شیوه الکترونیکی برگزار می‌گردد، با وارد نمودن شماره کاربری و کلمه عبور وارد سیستم می‌شوند و سیستم آزمون‌های مجاز و مشخصات فرد را نمایش می‌دهد و پس از تایید، فرد آزمون‌شونده وارد آزمون مورد نظر می‌گردد. سیستم همزمان براساس قالب از ‌پیش‌تعیین‌شده وارد بانک سوال شده و سوالات مورد نظر را برای آزمون‌شونده نمایش می‌دهد و آزمون‌شونده با توجه به نوع سوال اقدام به پاسخگویی می‌نماید (چهار گزینه‌ای، عملی، پاسخ‌کوتاه و …). زمان باقی‌مانده آزمون نیز برای آزمون‌شونده نمایش داده می‌شود. پس از پاسخگویی، آزمون‌شونده کلید پایان آزمون را انتخاب نموده و در همان لحظه نمره آزمون‌شونده محاسبه و برای وی نمایش داده می‌شود و آزمون پایان می‌یابد(در آزمون‌های چند مرحله‌ای، مرحله بعدی آزمون برای آزمون‌شونده ارائه می‌گردد).

•    آزمون‌های الکترونیکی تحت وب
نرم افزار آزمون داپا قادر است با ایجاد تست‌های سفارشی و آنلاین آنها را به صورت کاملا امن و بدون نیاز به نصب نرم افزار خاصی به فرد یا گروهی از افراد تخصیص دهد و نتایج را به صورت فوری و خودکار نمایش دهد.

درباره ما

شرکت دانش پارسیان در سال 1382 به منظور کمک به مدیریت منابع سازمانی با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تشکیل گردید و در این مدت بر آن بوده که تکنولوژی‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار داده و با خلاقیت و رویکرد استفاده بومی برای مصرف کننده نهایی، کارایی خدمات و محصولات تولیدی خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و ارتقاء دهد....

برخی از مشتریان